به گزارش خانه فرهنگ فیشور در این جشنواره که در دو مرحله داوری شد نخست در مرحله اول هلیا جاوید ، مارال حنیفی و ماجد محمدی به مرحله نیمه نهایی راه یافتند که در مرحله نهایی  هلیا جاوید توانستند رتبه سوم را کسب کرد و ماجد محمدی به عنوان کوچکترین عضو شرکت کننده معرفی شد .

باقصه گویی به زبان مادری، در حفظ اصالت‌ و هويت خود بكوشيم.
کودکان و نوجوانان از هر قوم و منطقه‌اي که باشند مانند عرب،فارس، گیلک،ترک، کرد و… باید زبان مادری خود را حفظ کرده و همیشه از آن استفاده کنند و ميراث دار گذشتگان باشند و آن را براي آيندگان به وديعه بگذارند و سخن گفتن به زبان زيباي مادري را فراموش نكنند.
جشنواره قصه هاي بومي محلي “كاته”  به منظور پاسداشت زبان مادری و به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و دبيرخانه پايتخت كتاب اوز برگزار شد.

اين جشنواره كه شامل شهرستان هاي اوز،لارستان ،گراش و خنج بود با استقبال خوبي روبرو شد و در نهايت از برگزيدگان  تقدير به عمل آمده و هدایای نقدي و لوح تقدير برای آنها ارسال گرديد.

اسامي برگزيدگان :
نفر اول : نازنین مریم خدادادی از لار
نفرات دوم : ستایش اربابی از اوز ، هانیه قنبری از گراش
نفرات سوم : هلیا جاوید از فیشور ، فاطمه حسین زاده از گراش
نفر چهارم : آرمان فرد از خنج
کوچکترین شرکت کننده : ماجد محمدی از فیشور

دبيرخانه پايتخت كتاب چندسالي است برنامه هاي متنوعي براي مشاركت كودكان و نوجوانان در جشنواره ها و همايش ها و مسابقات مختلف انجام داده است و آمادگي كامل براي جمع آوري قصه ها و حكايت هاي بومي محلي هر منطقه دارد.