توضیحات مهندس آقایاری بخشدار مرکزی شهرستان اوز در خصوص انتخابات پیش روی در روستاهای تابعه بخش مرکزی

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در تاریخ ٢٨ خرداد ماه سال ١٤٠٠ بصورت همزمان برگزار خواهد شد.

ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستایی از ساعت ٨ صبح روز دوشنبه تاریخ ١٤٠٠/٠١/١٦  آغاز و تا پایان وقت اداری روز یکشنبه تاریخ ١٤٠٠/٠١/٢٢ ( به مدت ٧ روز) ادامه می یابد.

این مدت قابل تمدید نیست لذا داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستا از هم اکنون تمهیدات لازم جهت ثبت نام در تاریخ مقرر بعمل آورند.

چند مورد از شرایط داوطلبان شورای اسلامی روستا به این صورت است که :

سن داوطلب حداقل می بایست 25 سال تمام در زمان ثبت نام باشد.

در خصوص مدرک تحصیلی طبق آخرین سرشماری سال ٩٥ برای داوطلبان روستای محلچه که کمتر از ٢٠٠ خانوار در روستا ساکن می باشند دارا بودن سواد خواندن و نوشتن و برای داوطلبان روستاهای فیشور، کهنه و توحید که بیش از ٢٠٠ خانوار در آن روستاها ساکن می باشند مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است.

لازم به ذکر است افرادی که سابقه یک دور کامل عضویت در شورای اسلامی را دارند به شرط آنکه در همان حوزه انتخابیه نامزد شوند از شرایط مدرک تحصیلی معاف هستند.

داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوء پیشینه خود را که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد ارائه نمایند. در حال حاضر دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به سه روش امکان پذیر است:

١- مراجعه به دفاتر خدمات قضایی

٢- مراجعه به دفاتر پلیس +١٠

٣- مراجعه به سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی به آدرس اینترنتی www.adliran.ir

ضروريست داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی از هم اکنون نسبت به اخذ گواهی عدم سو پیشینه اقدام نمایند .

نام نویسی از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی در این دوره به منظور پیشگیری از بیماری کرونا به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می شود و داوطلبان می توانند در منزل از طریق رایانه شخصی و یا تلفن همراه ثبت نام و سپس برای تحویل مدارک خود به بخشداری مراجعه نمایند.