اقدامات مهم بنیاد مسکن شهرستان اوز با همکاری ادارات مربوطه در سه ماهه اول سال

در راستای تحقق شعار سال تولید مانع زدایی پشتیبانی ها فرماندار اوز با همراهی مهندس دوستی روشن مدیریت بنیاد مسکن شهرستان در راستای بهسازی روستاهای تابعه با تعیین خط مشی و بستر سازی اقدامات مهمی در سه ماهه اول سال توسط ادارات مربوطه مهیا ،که قسمتی از اقدامات در بخش مرکزی در حوزه بنیاد مسکن تقدیم به مردم فهیم می گردد .
❇️*روستای توحید* : اجرای شبکه آبرسانی در فاز ۳ با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال با مشارکت دهیاری و شورای اسلامی روستا بنیاد مسکن و مشارکت مردمی به میزان بیش از ۱.۶ کیلومتر به صورت خرید لوله توسط بنیاد مسکن و اجرا و لوله گذاری توسط دهیاری و مشارکت خیرین در حال انجام می باشد.
در شهرک توحید با تلاش و پیگیری های مستمر مهندس علیپور اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال نیز در فاز یک تخصیص اعتباری ۱۴۰۰ از اعتبارات داخلی بنیاد مسکن پیش بینی و در حال تامین که به محض نهایی شدن وارد فاز اجرای بهسازی می گردد .
❇️*روستای کهنه*: با پیگیری های مستمر تامین اعتبار جهت بازنگری طرح هادی در دستور کار می باشد و به حول و قوه الهی در سال جاری نقشه برداری و در ادامه انتخاب مشاور انجام می پذیرد ضمناً در راستای عدم مهاجرت اهالی روستا به شهرهای اطراف بنادر و کشورهای حاشیه خلیج مشکل ۳۰ ساله روستا در راستای تامین مسکن و کاربری های فضای سبز اداری و خدماتی در مرحله تملک از منابع طبیعی می باشد.
❇️*روستای محلچه*: از بدو اطلاع از طرح هادی که بازنگری آن به پایان رسیده و به دلیل ساخت و سازهای حریم روستا رایزنی‌های مستمر انجام که در مرحله اصلاح و تامین نیاز اهالی با افق ده ساله می باشد
ضمنا میزان ۱۵ هکتار اراضی ملی شناسایی که جهت تامین مسکن جوانان در دستور کار جهت الحاق به طرح های می باشد .
اجرای آسفالت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال توسط بنیاد مسکن به بهره برداری رسیده است .
❇️*روستای فیشور*: با تعریف پروژه در دو فاز اجرای آسفالت به میزان ۴۸۰۰ متر مربع و ۶ هزار و ۲۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال به صورت مشارکتی بنیاد مسکن دهیاری شورای اسلامی و خیرین روستا انجام و بهره برداری رسیده است.
اجرای زیرسازی بدون بیس با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال در حال انجام می باشد .
در پی درخواست های مکرر اهالی شهرک فاز دو فیشور مبنی بر عدم شبکه آب اجرای آن در سال جاری به صورت مشارکتی توسط بنیاد مسکن دهیاری و شورا و خیرین انجام می گردد که در حال حاضر تهیه لوله توسط بنیاد مسکن خریداری و در روزهای آتی تقدیم اهالی محترم روستای فیشور خواهد گردید .
مهندس علیپور در ادامه اشاره‌ای نیزبه اعتبارات ۳ درصد نفت و گاز ز و توازن در سطح شهرستان نمود که این قول با رایزنی های استانی انجام گرفته به مرحله کارشناسی رسیده که به محض نهایی شدن آن متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.