رئیس ستاد انتخابات استان فارس: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا و عشایر فقط ۲ روز دیگر برای ثبت نام فرصت دارند

 

عبدالعزیز نصریانی: رییس ستاد انتخابات استان فارس گفت: داوطلبان انتخابات شوراهای روستاها تنها ۲ روز دیگر برای ثبت نام فرصت دارند و با توجه به شیوع کرونا، ترجیحا از روشهای غیرحضوری ثبت نام کنند.

سید احمد احمدی زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اگر تعداد داوطلبان ثبت نامی در یک روستا به حدنصاب نرسد، انتخابات شورای اسلامی در آن روستا برگزار نمی شود و در نتیجه روستا چهارسال آینده بدون شورا می ماند،از افراد توانمند، بویژه جوانان و زنان درخواست کرد از این فرصت برای حضور در شوراها و آبادانی روستاها استفاده کنند.

وی بیان کرد: ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره­ شوراهای اسلامی روستا و تیره های عشایری از ساعت هشت صبح روز دوشنبه مورخ ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز شده و تا ساعت ۱۸:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ (جمعا به مدت هفت روز) ادامه خواهد یافت.
داوطلبان می­ توانند برای نام نویسی از چهار روش اقدام کنند

رئیس شورای اطلاع رسانی استان فارس با اشاره به اینکه داوطلبان عضویت در شوراها می توانند از چهار طریق اقدام به نام نویسی کنند ، تصریح کرد: ثبت نام  داوطلبان از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت­ نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) و ثبت نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar)  انجام می شود.

احمدی زاده ادامه داد : همچنین ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا و عشایر از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها و دریافت رسید چاپی ممهور به مُهر آن دفتر و همچنین پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) و ثبت­ نام از طریق مراجعه حضوری به بخشداری (از ساعت  ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) و دریافت رسید ثبت­ نام انجام خواهد شد.

انتخابات شوراهای اسلامی روستاها همزمان با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می شود.