کودکان فیشور در پویش ملی نشاط نوروزی با کتاب ۱۴۰۰ درخشیدند

گزارش شبکه ترویج کتابخوانی ایران:

 

پویش ملی نشاط نوروزی با کتاب در ایام نوروز ۱۴۰۰ برای غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طراحی و اجرا شد. در این پویش از شرکت‌کنندگان خواسته شد کتاب‌هایی که خوانده‌اند را در یک کلیپ ویدئویی کوتاه (تا ۳ دقیقه) معرفی کنند، یا نظرشان را درباره آن بگویند. پس از اتمام مدت‌زمان شرکت در این پویش ۹۴۸ اثر از ۲۷ استان کشور به دبیرخانه مرکزی این پویش ارسال شد و استان بوشهر با ۲۰۵ اثر، خوزستان ۱۱۱ اثر، تهران ۹۷، مازندران، ۸۴ اثر،اصفهان ۷۶ اثر و خراسان جنوبی با ۷۱اثر بیشترین شرکت‌کننده را در این پویش به خود اختصاص دادند.

 

همچنین از میان شهرهای شرکت‌کننده در این پویش برازجان از استان بوشهر با ۱۱۷ اثر، رامهرمز از استان خوزستان با ۹۳ اثر، اسلامشهر از استان تهران با ۸۳ اثر بیشترین آثار ارسالی را به دبیرخانه این پویش داشتند.

 

داوری  مرحله نیمه نهایی این پویش از روز سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه آغاز شد و  آثار رسیده به دبیرخانه با شاخص‌هایی همچون ارتباط با موضوعات پویش،خلاقیت در ارائه، کیفیت ارائه،رعایت زمان‌بندی

تعداد بازدیدکنندگان و چرخش در فضاهای مجازی (اصطلاحاً لایک، همرسانی و کامنت)و توجه به مسائل اجتماعی روز کشور داوری و مورد بررسی قرار گرفتند و در پایان ۲۰۱ نفر با نظر هیئت داوران به مرحله نهایی این پویش راه یافتند.

 

همچنین  به  ۴۰ نفر از برگزیدگان این پویش در رده های مختلف سنی ۲ تا ۷ سال، ۷ تا ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا جوایزی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

 

در این پویش ملی سه کودک از شهرستان اوز افتخاری دیگر برای استان پهناور فارس شدند.

 

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اوز ضمن سپاس از شرکت کنندگان در این پویش به برگزیدگان سال ۱۴۰۰ ،این افتخارآفرینی را به تمامی تلاشگران عرصه اندیشه و کتاب، مروجان فرهنگ کتاب و کتابخوانی ،تسهیلگران ،خانواده ها و کودکان برگزیده این پویش تبریک گفته و امیدوار است که شاهد فعالیت های بیشتر خصوصا از سنین کودکی که بسیار تاثیر گذار است و نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی باشیم.

 

جهت مشاهده اسامی افراد راه یافته به مرحله نهایی روی گزینه دریافت کلیک کنید:

اسامی-افراد-راه-یافته-به-مرحله-نهایی-پویش-نشاط-نوروزی-با-کتاب-سال-1400